Neden Tambur Motor?

Tambur motorlar, 1950'den beri dünya çapında malzeme taşımada bir çok farklı sektörde aktif olarak kullanılmakta olan; enerji verimliliği yüksek, bakım istemeyen, her türlü dış şarta dayanabilen, montajı kolay, steril, kompakt ve güvenilir ekipmanlardır. Bu sistem pek çok endüstri sahasındaki taşıma sistemleri için gerekli her tipte, haftada yedi gün, günde 24 saat çalışmak üzere dizayn edilmiştir.

Kömür ve Linyit Madenleri, Demir-Çelik Tesisleri, Maden İşletmeleri, Enerji Santrali Tesisleri, Beton Santralleri, Asfalt Tesisleri, Geri dönüşüm ve İmha Tesisleri, Çimento Fabrikaları, Taş Ocakları, Kırma ve Eleme Tesisleri, Tünel Açma, Limanlar, Havaalanları, Süpermarketler, X-Ray Güvenlik Sistemleri, Gıda Endüstrisi, İlaç Endüstrisi, Tuz -Gübre-Yem Sanayi, Balık-Et-Tavuk İşleme Tesisleri, Şeker Fabrikaları, Peynircilik-Sütçülük, Çay ve Tütün İşleme Tesisleri, Damıtma Tesisleri, Kimya Endüstrisi, Elektrik Endüstrisi, Otomotiv Sanayi, Kereste Entegre Tesisleri, Paketleme Tesisleri, Lojistik ve Kargo Uygulamaları vb...

YÜKSEK ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Klasik Multi Ekipman Tahrik Sistemlerinde hareket temelde 3 çeşit metodla sağlanır.
GESTO tambur motorlar varolan 3 çeşit konvansiyonel tahrik sistemine de sadece enerji verimliliğinde bile yıllık (5.5 Kw örnek motor için) 1802-6042 TL arasında bir kazanç sağlayarak, klasik sisteme ciddi üstünlük sağlar. Devamı...

SIFIR BAKIM

Gesto motorlu tamburlar tak ve unut türünde neredeyse hiç bakım gerektirmeyen ekipmanlardır. Standart tahrik sistemlerinde, periyodik bakım ve ayar gerektiren hareketli parçalar (zincir, kayış v.b...) ile gresörlüklü yatak yuvaları bulunur. Gesto motorlar ise kompakt kapalı ana tambur ile iki adet sabitleyici braketten oluşur. Gesto motorların tesislere sağladığı, bakım ve arıza süresindeki büyük düşüş; kullanıcısına düşük işletim maliyeti ile daha yüksek üretkenlik kazandırır.

KOLAY MONTAJ VE YERDEN KAZANÇ

Gesto tambur motorlar, klasik multi ekipman tahrik sistemlerine göre çok daha az kurulum parçası içerir. Böylece montajı, çok daha kolay, hızlı ve pratiktir. Bu durum; montaj maliyetlerinde; kullanıcısından ekipman üreticisine, tasarım aşamasından satınalmaya kadar, beş kata kadar bir düşüşe karşılık gelir. Devamı...

Tahrik ünitesi ve yatakları tamburun içinde olmasından dolayı Gesto motorlu tambur klasik tahrik sistemlerine göre çok daha az yer kaplar Devamı...

DAYANIKLILIK

Gesto tambur motorlar, tahrik mekanizmasının tamamen kapalı ve dış ortamdan yalıtılmış olması nedeniyle, her türlü zorlu çevresel şartta yağ, su, gres, kimyasallar, toz ve kumdan hiç bir şekilde etkilenmeyip %100 çalışmaya devam ederler.

İŞ GÜVENLİĞİ

İş güvenliği açısından, risk unsurları ihtiva eden dişli, zincir, kaplin, motor gibi hareketli parçalar klasik sistemde, periyodik ve sıklıkla yerinde bakım gerektirir. Gesto motorlu tamburlarda, hareketli tüm parçaların ana tambur içinde emniyetli bir yapıda bulunmaları ve bakım gerektirmemeleri bu sistemi, var olan en güvenli tahrik sistemi kılar.

TEMİZLİK VE HİJYEN

Klasik tahrik sistemlerindeki kayış veya zincir sistemi, taşıma esnasında tamamen temiz tutulması gereken gıda, elektrik komponentleri, plastik , cam v.b... malzemeleri kirleten ana faktördür. Gesto, kapalı ve ortamdan tamamen yalıtılmış IP 66 korumalı tamburlarıyla ve talep üzerine üretilebilen tamamen paslanmaz ürünleriyle bu riskleri ortadan kaldırır.

ESTETİK TASARIM

Motor, dişli ve rulmanların ortamdan tamamen yalıtılmış kompakt bir yapıda, kapalı çelik bir tamburun içinde bulunuyor olması Gesto tamburlarını şık ve estetik bir görünüme kavuşturur.

Standart Gesto Tambur Motorlar değişik birçok uygulama alanında, farklı güçler, hızlar, uzunluklar ve çaplarda, karbon ya da paslanmaz çelik, kauçuk kaplamalı ya da kaplamasız, frenli ya da frensiz olarak ve buna benzer birçok farklı opsiyonda geniş bir ürün hinterlandında üretilebilmektedir.